• Novinky

            • Letný denný tábor 2024

            • LETNÝ DENNÝ TÁBOR 2024

               

              ČINNOSŤ V ČASE: od 8:00 do 15:30 hod.

               

              POPLATOK: 50 €

               

              DIEŤA MÁ MOŽNOSŤ PRIHLÁSIŤ SA DO 22.05.2024.

               

              PRIHLÁSENÉ DIEŤA PRINESIE DO 22.05.2024:

              - podpísaný informovaný súhlas rodiča,

              - prekopírovanú kartičku poistenca,

              - vyplnený spôsob odchodu dieťaťa domov (samo, rodič),

              - poplatok 50 € (bez možnosti vrátenia, ak dieťa nenastúpi).

               

              POČET DETÍ V PT 2024:

              max. 152 detí + 14 pedagogický dozor.

               

              PROGRAM:  „Zmysluplne trávim svoj voľný čas – poznávam, zároveň sa hrám.“

               

              01.07.2024

                 Prvý deň - pondelok sa oboznámime s programom na celý letný denný tábor, s organizačnými a bezpečnostnými predpismi. Dopoludnia vychádzku zameriame na poznávanie histórie mesta. Zatúlame sa do romantických uličiek Trnavy GPS hrou „Mocný opasok“. Náučnú vychádzku zakončíme zábavno-pohybovými hrami na detských ihriskách.

                 Popoludnie venujeme „ Telesnej, zdraviu a športu“ – hod kriketovou loptičkou do diaľky, hod na cieľ, preskoky na švihadle, skákanie na gume, žonglovanie s loptou, 50 m beh na čas. Na záver loptové hry podľa výberu detí. (Obed je zabezpečený.)

               

              02.07.2024

                 V utorok nám Ranč pod Babicou ponúka prehliadku Zverinca, v ktorom uvidíme viac ako 40 druhov zvierat zo 6 kontinentov Zeme. Väčšinu zvierat  si odchovali sami, avšak niektoré z nich sú dovezené z nedôstojných podmienok  z rôznych miest nielen na Slovensku ale aj v  Európe. Sú radi, že im mohli pomôcť poskytnúť  kľudný „ dôchodok“ a popritom ich  vystavovať  pre potešenie, hlavne pre deti. V popoludňajších hodinách je k dispozícii detské ihrisko a rozsiahle trávnaté plochy na minifutbal a iné loptové hry.

              (Obed je zabezpečený.)

               

              03.07.2024

                 V stredu sa zúčastníme exkurzie na veľkom hrade v Malých Karpatoch – Červený Kameň. Ako sa žilo na hrade? Čo všetko sa na ňom dialo? Ako na rôzne situácie pripravili hrad stavitelia? Na správne odpovede prídeme s pomocou sprievodkyne a obrázkového pracovného listu. Odpoludnie venujeme zábavno-pohybovým hrám na lúke pod hradom.            

              (So sebou si priniesť viac stravy. K dispozícii je bufet.)

               

              04.07.2024

                 „Kráľová nad Váhom, Jelka“ - Ako vyzerá skutočná farma zistia deti vo štvrtok na Detskej farme Humanita, kde uvidia všetky zvieratká v tesnej blízkosti s možnosťou povoziť sa na koníkoch. V popoludňajších hodinách si prezrieme vodný kolový mlyn, ktorý dnes slúži ako technická pamiatka. Svojou trojpodlažnou drevenou architektúrou sa stal nielen slovenským, ale aj európskym unikátom. Neďaleko mlyna sa nachádza aj malý skanzen s poľnohospodárskou minulosťou obce.

              (So sebou si priniesť viac stravy. K dispozícii je bufet.)

               

                     20.04.2024                                                                                 ZODPOVEDNÁ: Mgr. Andrea Chlpatá

            • Výtvarná súťaž


            • Žiaci našej školy sa zapojili do výtvarnej súťaže Moja najobľúbenejšia hračka, ktorú Štátny archív v Trnave vyhlásil v troch kategóriách pre žiakov MŠ a ZŠ trnavského regiónu, do ktorej bolo prihlásených 186 výtvarných prác z materských a základných škôl. Víťazné práce sú súčasťou výstavy, zorganizovanej pri príležitosti Svetového dňa hier s názvom Od plyšového medvedíka po šach.
              V rámci III. kategórie získal 1. miesto Adam Adámek zo 6.c, 2. miesto získala Veronika Krištofíková z 8.A a na 3. mieste sa umiestnil Jakub Nižnanský z 8.C.
              Srdečne im blahoželáme!

            • MDD2024

            • Medzinárodný deň detí, je sviatok detí,ktorý sa oslavuje v mnohých krajinách sveta .Každoročne 1.júna .V tento rok nám tento deň pripadol na sobotu a keďže do školičky cez víkend nechodíme, oslavu sme si v ŠKD posunuli na pondelok 3.júna. Detičkám sme pripravili popoludnie plné hier,zábavy,súťaží,kde si vyskúšali svoju šikovnosť, súťaživosť, vytrvalosť, odvahu.Po úspešnom ukončení rôznych disciplín ich čakala sladká odmena. Na záver sme si spoločne zatancovali.Bol to veľmi pekný deň,ktorý patril práve im...

            • STRETNUTIE S PANI PREZIDENTKOU

            • Žiak našej školy, Dávid Tóth (7.B) sa 25.5.2024 stretol s našou pani prezidentkou. Pozvanie získal na základe nezištnej pomoci staršej pani. Pani zostala zamknutá v bývalej botanickej záhrade na Prednádraží. Okolo nej prešlo niekoľko ľudí a pomoc jej odmietli. Dávid sa však postaral o to aby sa pani dostala šťastne domov. Tento krásny čin sme ako škola prihlásili do programu Detský čin roka. Práve jeho čin bol vybratý medzi päť NAJ činov v kategórii "Pomoc ľuďom".Pani prezidentka si pozvala do Primaciálneho paláca všetky deti, ktoré boli do tohto projektu zapojené. Nášmu Dávidovi sa podarilo s pani prezidentkou chvíľu porozprávať. Odovzdal jej pozdrav od nás a ona nám na oplátku popriala veľa úspechov.Mgr. Daniela Sekáčová

          • EXKURZIA
            • EXKURZIA

            • 7.6.2024 sme so žiakmi 6.B triedy navštívili Centrum popularizácie fyziky v Trnave. Na úvod p. Mgr. Jozef Viskupič – predseda Trnavského samosprávneho kraja spolu s p. Martinom Magáthom – generálnym riaditeľom spoločnosti Slovenská elektrizačná prenosová sústava, a. s. a s p. Mgr. Karolom Petríkom hlavným lektorom spolu slávnostne otvorili Centrum popularizácie fyziky v Trnave. Témou medzipredmetovej fyzikálno-environmentálnej  prednášky boli prírodné zdroje energie: vodná, slnečná, veterná a geotermálna energia. Po zaujímavej prednáške mali lektori centra prichystané ukážky fotovoltaiky, fungovania autíčka či loďky na solárny pohon.

              Následne žiaci pracovali v skupinách. Každá skupina si podľa pracovného postupu a za súčinnosti lektora vyrobila zariadenie, ktoré použili následne na meranie. Žiaci pripravili vodný a veterný mlyn, solárnu pec a solárny kolektor. Každá skupina informovala všetkých prítomných o aktivite, ktorú realizovala. Žiaci odprezentovali svoje zariadenie, informovali o nových poznatkoch, ktoré sa počas celej exkurzie dozvedeli.

              Tento deň bol plný zaujímavých informácií o prírodných zdrojoch energií, ktoré sú našou budúcnosťou.

              A čo o exkurzii napísali žiaci?

              - skupina, ktorá sa venovala aktivite SOLÁRNA PEC:

              V piatok sme boli na exkurzii s pani učiteľkou Frankovou a s p. asistentkou Kiripolskou v Centre popularizácie fyziky v Trnave. Mali sme za úlohu vyrobiť solárnu pec. Postup nebol jednoduchý, ale spoločnými silami sme sa dopracovali k úspešnému záveru a vyrobili sme solárnu pec. Zo začiatku sme moc neverili, že to môže fungovať, ale opak sa stal pravdou. Na začiatku merania bola teplota v peci 29ᵒC, po 10 minútach už 77ᵒC. Sme na seba hrdí a nikdy na tento zážitok nezabudneme. Ďakujeme p. učiteľke a p. asistentke, že nás sem zobrali.

              Matej Š., Radko H., Laura B., Timea K., Kristián K., Liana K, Anetka J.

              - skupina, ktorá sa venovala aktivite SOLÁRNY KOLEKTOR:

              Solárny kolektor je používaný na ohrev vody v domácnosti aj v bazénoch. Ako solárny kolektor funguje? Teplá voda cirkuluje smerom nahor do zbernej nádoby. Výhody kolektora: - teplá voda je dostupná, - funguje bez využitia fosílnych palív. Nevýhody kolektora: - ak nesvieti slnko, nedokážeme vyrábať teplú vodu. – v zime slnko svieti menej a táto výroba energie je slabá. Meraniami sme zistili, že na začiatku merania mala voda v kolektore 25ᵒC, po 10 minútachbola teplota vody 36ᵒC. Po ďalších 3 minútach bola teplota vody 43ᵒC. Takýto nárast teploty v krátkom čase nás prekvapil.

              Peter K., Marko P., Matej B., Patrik P., Matej H., Kristián H. 

              - skupina, ktorá sa venovala aktivite VODNÝ MLYN:

              Pri vytváraní vodného mlyna sme pracovali ako tím. Zabavili sme sa pri lepení štupľov a paličiek. Vytvorili sme energiu pomocou vody a našej inteligencie. Boli by sme radi, keby sme sem mohli prísť aj nabudúce.

              Filip L., Barborka B., Kristínka B., Sára P., Kristián R., Ján K.

              - skupina, ktorá sa venovala aktivite VETERNÝ MLYN:

              Boli sme na Strednej odbornej škole elektrotechnickej v Trnave, kde sa aktuálne otvorilo Centrum popularizácie fyziky. Naša skupina vyrábala veterný mlyn. Pri skúšaní jeho funkčnosti sme súťažili medzi sebou, kto má najzdravšie pľúca. Náš výrobok – veterný mlyn – sme spoločne odprezentovali. Táto aktivita sa nám páčila.

              Diana M., Sabína Z., Noemi B., Diana S., Bibiana M., Ria R.

              Žiakom sa tento deň strávený s vedou veľmi páčil. Nadobudli nové vedomosti, rozvíjali svoje zručnosti a mali možnosť vyjadriť svoje názory, postoje. A to je plnohodnotné prepojenie vedomostí s praxou, čiže zážitkové vzdelávanie.

              PaedDr. Slávka Franková

            • Vyhodnotenie zberu papiera

            • VYHODNOTENIE ZBERU PAPIERA – MÁJ  2024

              Triedy - ZŠ

              1. 6.C                3 605    kg            Ø   144,2 kg
              2. 9.A                3 113,5    kg         Ø   124,5 kg
              3. 6.B                1 656,5    kg         Ø    66,3 kg
              4. 3.C               1 400   kg              Ø     58,4   kg

              JEDNOTLIVCI    ZŠ

              1.Viktória Ištvancová                6.C         2 550 kg

              1.Martin Ištvanec                       9.A          2 550 kg

              3. Tobias Vonšák                        8.A         1 036 kg

              4. Matteo Hanic                           1.C             643 kg

              5. Matej Beňo                              6.B             611 kg

              6. Victoria Mináriková                  6.A            480 kg     

              7. David Majerník                         6.C            384 kg

              8.  Šimon Čerevka                       5.A            474,5 kg

              9.  Emma Mária Danišovičová     4.B            366 kg  

              10. Šimon Čálik                            3.C            361 kg    

              11.Kristína Horváthová                 9.A            329 kg

              12. Marko Indrišek                       2.A           300,6  kg

          • Exkurzia Bratislava
            • Exkurzia Bratislava

            • Dejepisná exkurzia: Bratislava- historické centrum, hrad Devín

              Viete, kam chodil náš národný velikán Ľudovít Štúr so svojimi študentmi na výlety? Počuli ste o tom, že kým Brusel má iba jednu sochu cikajúceho chlapčeka, tak Bratislava ich má až štyri? A kto čumí v našom hlavnom meste ženám pod sukne? Kde v Bratislave býval kat a čo robil, keď práve nestínal hlavy? Počas korunovácie ktorého kráľa vypukol požiar a prečo dlho trvalo, kým ho uhasili? Tak odpovede na tieto otázky zaručene poznajú žiaci 7.B a 7.C, ktorí sa zúčastnili 30. mája exkurzie. A dozvedeli sa toho oveľa viac. Presvedčili sa na vlastné oči o tom, že naša Bratislava má právom prívlastok Krásavica na Dunaji.

              Mgr. Alena Viceníková