MŠ v Jame 3

Poplatky

Poplatok na úhradu výdavkov

Za pobyt dieťaťa v materskej škole prispieva zákonný zástupca na čiastočnú úhradu výdavkov materskej školy. Výšku príspevku určuje zriaďovateľ Všeobecne záväzným nariadením č.554, schválené Mestským zastupiteľstvom mesta Trnava dňa 8.12.2020,  nasledovne:

• Výška mesačného príspevku  za jedno dieťa   je 25,-€

Tento príspevok sa uhrádza vopred do 10. dňa v kalendárnom mesiaci.

Zákonný zástupca uhrádza príspevok za pobyt dieťaťa v MŠ v zmysle § 28 ods. 7 zákona č.245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov poštovým poukazom, alebo bankovým prevodom na číslo účtu : 1112313006/5600. Pri bankovom prevode je nutné do správy pre prijímateľa uviesť meno dieťaťa.

Ak zákonný zástupca zaplatí príspevok vopred a potom nastanú podmienky na jeho vrátenie, príspevok sa presunie do nasledujúceho mesiaca, na základe písomnej žiadosti zákonného zástupcu (tlačivo u zástupkyne MŠ).  V zmysle § 28 odsek 5 Zákona NR SR č. 245/2008 o výchove a vzdelávaní  sa príspevok neuhrádza za dieťa:

a,  ktoré dovŕšilo piaty rok veku a má jeden rok pred plnením povinnej školskej dochádzky a písomne požiadal o dotáciu .

b, ktoré má prerušenú dochádzku do materskej školy na viac ako tridsať po sebe nasledujúcich kalendárnych dní z dôvodu choroby alebo rodinných dôvodov preukázateľným spôsobom,

c, ktorému súd nariadil ústavnú starostlivosť,

d, ktoré nedochádzalo do materskej školy v čase školských prázdnin, alebo bola prerušená prevádzka materskej školy zapríčinená  zriaďovateľom, alebo inými závažnými dôvodmi. V takom prípade uhrádza rodič pomernú časť určeného príspevku,

e, ak zákonný zástupca predloží riaditeľovi materskej školy doklad o hmotnej núdzi /zákon č. 599/2003 Z.z. o pomoci v hmotnej núdzi v znení neskorších predpisov/.

Poplatok za stravovanie

Denný poplatok za stravné:

desiata    0,38 €

obed       0,90 €

olovrant  0,26 €

SPOLU  1,54 €

V zmysle zákona č.544/2010Z.z. o dotáciách v pôsobnosti MPSVaSR je výška dotácie na žiaka na obed 1,20 €

Denný poplatok za stravné po odrátaní dotácie u predškolákov: 0,34 €

Plnú stanovenú sumu úhrady za stravu (bez priznania dotácie 1,20€) uhrádza zákonný zástupca dieťaťa alebo žiaka za:

- odobratú stravu v danom stravovacom dni, v ktorom sa dieťa/žiak nezúčastnilo výchovno-vzdelávacej činnosti v materskej škole alebo vyučovania v základnej škole a 3-1/5/4 zákonný zástupca neodhlásil dieťa alebo žiaka najneskôr do 14.00 h predchádzajúceho pracovného dňa z poskytovania stravy v školskej jedálni v danom stravovacom dni,

- neodobratú stravu v danom stravovacom dni, v ktorom sa dieťa nezúčastnilo výchovnovzdelávacej činnosti v materskej škole alebo vyučovania v základnej škole a zákonný zástupca neodhlásil dieťa alebo žiaka najneskôr do 14.00 h predchádzajúceho pracovného dňa z poskytovania stravy v školskej jedálni v danom stravovacom dni,

- neodobratú stravu v danom stravovacom dni, v ktorom sa dieťa zúčastnilo výchovnovzdelávacej činnosti v materskej škole alebo vyučovania v základnej škole a zákonný zástupca neodhlásil dieťa alebo žiaka najneskôr do 14.00 h predchádzajúceho pracovného dňa z poskytovania stravy v školskej jedálni v danom stravovacom dni.

Výška poplatku na nákup potravín sa uhrádza:

- prvý mesiac školského roka denný poplatok v plnej výške

- ostatné mesiace výška denného poplatku po odrátaní dotácie na stravu

Výška nespotrebovaného stravného sa prenesie na nasledujúce obdobie.

Zákonný zástupca dieťaťa je povinný stravu uhradiť mesačne vopred najneskôr do 20-teho dňa predchádzajúceho mesiaca.

Príspevok na režijné náklady:

Zákonný zástupca dieťaťa a žiaka prispieva na úhradu režijných nákladov na stravovanie mesačne sumou vo výške 5 € počas školského roka.

• za mesiace september až december do 15. septembra príslušného kalendárneho roka sumu vo výške 20 €
  • za mesiace január až jún do 15. januára príslušného kalendárneho roka sumou 30 €
  • za mesiace júl až august do 15. júna príslušného kalendárneho roka sumu podľa plánu letnej činnosti a otvorenosti MŠ v príslušných mesiacoch

Vážení rodičia,

na základe nepriaznivej epidemiologickej situácie, ktorá viedla k prerušeniu prezenčnej formy vyučovania, budú všetky zaplatené mesačné príspevky za pobyt dieťaťa v MŠ presunuté na obdobie, kedy bude obnovená prezenčná forma vyučovania. Zároveň  Vám odporúčame, aby ste do obnovenia prezenčnej formy vyučovania pozastavili svoje platby.
Mesačné príspevky v plnej výške uhrádzajú aj naďalej zákonní zástupcovia, ktorí mali umiestnené svoje dieťa v MŠ od januára (spĺňajú podmienku, že pracujú v oblasti kritickej infraštruktúry alebo povaha ich práce im neumožňuje vykonávať ju z domácnosti). Týmto zákonným zástupcom bude presunutá len alikvótna časť mesačného príspevku za obdobie, kedy boli zatvorené všetky školy a školské zariadenia v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Trnava.