• Oznamy

• Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice

• 04.11.2014 14:54
        • školská akcia
        • 27. októbra sa naša škola zapojila do projektu pri príležitosti Medzinárodného dňa školských knižníc. podujatie malo názov "Život v minulosti  alebo čo sme našli  u babky a dedka na povale a v pivnici"

Žiaci druhého stupňa v spolupráci s učiteľmi slovenského jazyka a literatúry a triednymi učiteľmi vypracovávali projekty rozdelené úpodľa ročníkov:

• Slovenské ľudové piesne       5. ročník
          • Ľudové príslovia a porekadlá  6. ročník
          • Ľudové pranostiky                7. ročník
          • Ľudové zvyky a obyčaje        8. ročník
          • Povesti o hradoch                 9. ročník

Zúčastnili sa aj výstavy starých vecí, ktoré patrili do domácnosti našich predkov. žiaci sa dozvedeli o živote svojich rovesníkov pred 100 rokmi. Ako žili, ako vyzerala vtedy škola, čo nosievali oblečené, čo jedli, ako sa hrali,...

za pomoci žiakov, učiteľov i rodičov sa podarilo zozbierať staré mlynčeky, žehličky, fotografie, peniaze, kroje, výžinky a iné zaujímavé starožitnosti.

Fotografie z tejto vydarenej akcie si môžete prezrieť vo fotogalérii TU