• Oznamy

• PREVÁDZKOVÝ PORIADOK

DETSKÉHO IHRISKA, ŠPORTOVÉHO AREÁLU A FITNESS PARKU

Prevádzkovateľ: Základná škola s materskou školou, Spartakovská 5, Trnava

Pred vstupom do areálu ihriska je každá osoba, návšteva povinná oboznámiť sa s týmto prevádzkovým poriadkom.

Vonkajšie športovisko je majetkom Mesta Trnava a je prístupné pre verejnosť za podmienok uvedených v tomto prevádzkovom poriadku a za prípadných ďalších inštrukcií prevádzkovateľa. Tento prevádzkový poriadok slúži na zaistenie poriadku, bezpečnosti a ochrany zdravia užívateľov vonkajšieho športoviska, a preto ho musia všetci riadne dodržiavať.

POUŽÍVANIE DETSKÉHO IHRISKA

- Detské ihrisko je určené pre deti do 14 rokov.

- Deti do 6 rokov môžu používať zariadenie ihriska len v sprievode dospelej osoby.

- Deti do 3 rokov musia byť pod priamym dohľadom dospelej osoby.

- Jednotlivé hracie prvky sú určené pre deti rôznych vekových skupín - vekové kategórie sú

Jednotlivo označené na každom hracom prvku osobitne.

JE ZAKÁZANÉ:

-  Používať hracie prvky ihriska osobám starším ako 14 rokov a osobám s hmotnosťou nad 70kg.

- Vodiť do areálu detského ihriska psy, mačky a iné zvieratá.

- Fajčiť, požívať alkoholické nápoje a omamné látky v areáli ihriska, vstupovať do areálu pod

Vplyvom alkoholu a iných omamných látok.

- Konzumovať jedlo a nápoje na herných prvkoch.

- Znečisťovať areál detského ihriska a poškodzovať jeho zariadenie.

- Používať hracie zariadenie, ak je poškodené a hrozí nebezpečenstvo úrazu.

- Používať ihrisko v prípade nepriaznivých poveternostných podmienok (námraza, klzký povrch

prvkov, rozmočený povrch okolia hracích prvkov).

- Jazdiť na bicykli, kolieskových korčuliach, kolobežke v areáli ihriska.

POVINNOSTI UŽÍVATEĽOV VONKAJŠIEHO ŠPORTOVISKA:

- Rešpektujte výšku, pre ktorú je zariadenie určené: min. 140 centimetrov. Maximálna nosnosť

fitness prvku je 150kg.

- Na strojoch cvičte len vtedy, ak Vám to dovoľuje Váš zdravotný stav.

- V prípade poškodenia zariadenia informujte prevádzkovateľa a stroj zabezpečte proti používaniu.

Z bezpečnostných dôvodov nepúšťajte držadlá počas vykonávania cviku.

- Cvičenie na exteriérových fitness / workout zariadeniach je len na Vašu vlastnú zodpovednosť.

Nevstupujte na zariadenie, ak ho používa iná osoba.

- Nevstupujte na zariadenie, ak sa jeho pohyblivé časti pohybujú.

- Nepribližujte sa k zariadeniu spredu, zozadu alebo zo strany, ak ho používa iná osoba. Pohyblivé

časti by Vás mohli zasiahnuť.

- Nepoužívajte žiadnu časť tohto zariadenia v rozpore s účelom jej použitia.

- Nedovoľte osobám vešať sa alebo šplhať na konštrukciu zariadenia, ak zariadenie nie je na to

určené. Na konštrukciu nepripevňujte laná, reťaze, švihadlá, šnúry a podobne, nakoľko hrozí

riziko uškrtenia.

- Pri cvičení nenoste oblečenie s voľnými časťami, ktoré sa môžu zachytiť prípadne zaseknúť do

konštrukcie alebo pohyblivých častí zariadenia.

- Na zariadenie si neberte ostré predmety, aby ste sa nezranili.

- Zachovávajte čistotu zariadenia, a preto nekonzumujte potraviny na zariadení a v priestore okolo

neho.

POUŽÍVANIE FITNESS ZARIADENÍ JE ZAKÁZANÉ V PRÍPADOCH:

- Ak je zariadenie mokré alebo zamrznuté. Možné šmykľavé povrchy môžu spôsobiť pád a úraz.

- Ak na zariadení zistí užívateľ závadu.

- Ak sa na športovisku nachádzajú predmety, ktoré by mohli ohroziť zdravie používateľov.

- Za zníženej viditeľnosti.

- Pri vysokých teplotách, kedy teplota na povrchu zariadenia môže ohroziť zdravie používateľov.

- Vstupovať na zariadenie v kolieskových korčuliach alebo bez obuvi s pevnou podrážkou.

- Použitie zariadení je zakázané pre nepoučené osoby.

V CELOM PRIESTORE ŠPORTOVISKA JE ZAKÁZANÉ:

- Fajčenie.

- Manipulácia s otvoreným ohňom.

- Konzumácia alkoholu a užívanie iných omamných látok.

- Prinášanie strelných zbraní, výbušnín, jedovatých látok, chemikálií a iných predmetov

ohrozujúcich zdravie.

- Poškodzovanie a znečisťovanie zariadení a športoviska.

- Vjazd s motorovým vozidlom a iným vozidlom, jazdiť na bicykli, kolobežke, kolieskových

korčuliach, nocovať.

- Vstupovať so psami a inými zvieratami

- Znečisťovať celý areál ihriska odpadkami a sprejovými nápismi.

- Ničiť vybavenie areálu ihriska.

- Poškodzovať trávnatú časť, okrasné kríky, stromy v areáli.

- Používať vybavenie areálu ihriska na iné účely a iným spôsobom ako je určené.

- Používať vybavenie areálu ihriska v prípade, že je zreteľne viditeľné jeho poškodenie alebo je

poškodenie viditeľne označené.

Z užívania športoviska budú vylúčené osoby, ktoré nerešpektujú pokyny prevádzkového poriadku

alebo prevádzkovateľa, ohrozujú zdravie, bezpečnosť, poriadok alebo čistotu, osoby, ktoré fajčia a tiež osoby pod vplyvom alkoholu alebo iných omamných látok.

PODMIENKY PREVÁDZKY:

Celý areál ihriska je možné využívať len na účely tomu určené.

Všetky aktivity návštevníkov areálu ihriska sú na vlastné nebezpečenstvo.

Užívateľ, ktorý sa nachádza v celom priestore športoviska je povinný dodržiavať prevádzkový

poriadok ,správať sa slušne, bezpečne, aby neohrozoval ostatných a ani seba samého a dodržiavať čistotu a poriadok.

Vlastník ihriska: Mesto Trnava

Prevádzkovateľ ihriska: Základná škola s materskou školou, Spartakovská 5, Trnava

Prevádzkový čas ihriska:

počas dní školského vyučovania:

október – apríl     16.30 – 20.00 hod.

máj – september 16.30 – 21.30 hod.

prázdniny, sviatky, víkendy:

október – apríl      10.00– 20.00 hod.

máj – september 10.00 – 21.30 hod.

Nahlasovanie závad: prevádzkovateľovi ihriska, poverenému správcovi ihriska.

Tiesňové linky: IZS 112

Hasiči 150