• Oznamy

• akcia
        • Prímestský tábor  2014

Termín: 30.6.- 4.7.2014

V čase od 8:00 hod. do 15:30 hod.

Poplatok na jeden deň: 3 €
          Motto: „Zmysluplne trávim svoj voľný čas – poznávam, zároveň sa hrám“
          Program:

• 30.6.2014 Trnava, centrum stredovekej vzdelanosti

Oboznámime sa s programom na celý týždeň, s organizačnými a bezpečnostnými predpismi. Pozrieme si Teologickú a Filozofickú fakultu, Lekársku fakultu, Seminár sv. Vojtecha - Adalbertínum, Generálny seminár - Rubrorum, Mariánsky seminár - Marianum, Šľachtický konvikt, Seminár sv. Štefana - Stefaneum. Popoludnie strávime zábavno-pohybovými hrami na detských ihriskách mesta.

• 1.7.2014 Športový areál Slávia

Loptové a súťažné hry spojené so zábavou, korčuľovanie na rozsiahlych priestoroch športového areálu Slávia. V popoludňajších hodinách nás bude čakať motivačné kreslenie kriedou na asfalt v priestoroch školského areálu. Kreslenie bude vyhodnotené a odmenené.

• 2.7.2012 Najdôležitejšie pamiatky v centre Trnavy

Pozrieme si najstaršie tehlové opevnenie mesta, Mestskú vežu, Klasicistickú stavbu divadla, Baziliku sv. Mikuláša, Kostol sv. Jozefa – paulínsky, Katedrálu sv. Jána Krstiteľa, Kostol sv. Anny – uršulínsky, Kostol sv. Heleny. Náučnú vychádzku zakončíme zábavno-pohybovými hrami v Promenáde. V popoludňajších hodinách v priestoroch školského areálu budeme súťažiť v rôznych športových disciplínach.

• 3.7.2014 Piešťany

Plavba loďou Trajan z prístavu na Nábreží Ivana Krasku až k Vtáčiemu ostrovu, na ktorej spoznáme faunu a flóru po oboch brehoch priehradného jazera Sĺňava. V popoludňajších hodinách budeme obdivovať krásy a dominanty historického i súčasného mesta z vyhliadkového vláčika nazývaného „Piešťanský expres“.

• 4.7.2013 Kráľová nad Váhom, Tomášikovo

Ako vyzerá skutočná farma zistia deti na Detskej farme Humanita, kde uvidia všetky zvieratká v tesnej blízkosti s možnosťou povoziť sa na koníkoch. V popoludňajších hodinách si prezrieme vodný kolový mlyn, ktorý dnes slúži ako technická pamiatka ľudového mlynárstva na južnom Slovensku v krásnom prírodnom prostredí na brehu Malého Dunaja.