Oznamy pre rodičov, Informácie o poplatkoch Základné informácie Zápis do MŠ Aktivity pre deti Pripravujeme EP Spartakovská 6 Zameranie MŠ Náš tím Denný poriadok Organizácia tried Rodičovské združenie Rada školy Pre deti a rodičov Krúžky Fotografie Tlačivá na stiahnutie Jedálny lístok Projekty EP Spartakovská 6 Šk. vzdel. program Školský poriadok

MŠ Spartakovská

Rodičovské združenie

• RZ spolupracuje s vedením materskej školy pri riešení problémov výchovy a vzdelávania detí, pri organizovaní záujmovej činnosti detí MŠ v rámci riadneho vyučovacieho času ako aj v čase po vyučovaní. Úzko spolupracuje pri zabezpečovaní kultúrnych a športových podujatí MŠ, pri organizovaní zábavných podujatí pre kultúrny rozvoj detí a naopak.
  • Spolu s vedením MŠ prehodnocuje výsledky výchovno-vzdelávacieho procesu detí, vyjadruje sa k metodike práce a uplatňovaní v praxi a zároveň podnecuje rodičov k samotnej spolupráci, či už ide o materiálnu pomoc príp. výpomoc pri organizovaní jednotlivých kultúrnych ako aj športových podujatí. Tlmočí prostredníctvom svojich členov prejednávané otázky výchovy a vzdelávania detí, prípadne problémy vznikajúce v prebiehajúcej edukácii detí.
  • Požiadavky vedenia MŠ dotýkajúce sa spolupráce MŠ s rodičmi sú predkladané na Rade rodičov, ktorá zasadá v prípade potreby a snaží sa po vzájomnej dohode tlmočiť rozhodnutie Rady rodičom na jednotlivých triednych aktívoch.
  • Poslaním RZ na MŠ je spolupracovať s vedením MŠ ako aj s celým pedagogickým kolektívom pri samotnom vzdelávaní s pedagogickou teóriou ako pomáhať pri výchove detí MŠ, spolupracovať pri ochrane a presadzovaní výchovného záujmu rodičov alebo zákonných zástupcov detí, pri ochrane učiteľov s morálnym kreditom pred nepriaznivými faktormi procesu výchovy. Rodičovské združenie zhromažďuje a rieši námety, prípadné pripomienky a požiadavky rodičov dotýkajúce sa výchovy a vzdelávania detí, zabezpečovania vzdelávacieho procesu ako aj podmienok, v ktorých sa tieto procesy uskutočňujú.
  • Zabezpečuje účasť svojich zástupcov v Rade školy a v jednotlivých poverených funkciách.