Celoslovenské kolo technickej olympiády

súťaž

Adam Juriš,Lukáš Hovanec žiaci 8.C obsadili 3. miesto v celoslovenskom kole Technickej olympiády

Predseda celoslovenskej komisie Technickej olympiády doc. PaedDr. Gabriel Bánesz, PhD  odovzdal Adamovi Jurišov a Lukášovi Hovancovi okrem diplomu, bronzovej medaily, finančnej odmeny aj vecné ceny.

IUVENTA v spolupráci so Základnou školu J. G. Tajovského v Banskej Bystrici zorganizovali dňa 3.mája 2019 celoslovenské kolo Technickej olympiády. Tradične – už 9. ročník -  sa súťaže zúčastňujú víťazi okresných a krajských  kôl súťaže, žiaci 8. - 9. ročníka základných škôl, ktorí tvoria kategóriu „A“ ako súťaž dvojíc. Technická olympiáda mala dve časti : teoretickú a praktickú. Teoretická časť prebiehala formou riešenia vedomostných testov, v praktickej časti žiaci zhotovovali výrobok podľa zadania. V tomto ročníku súťažiaci mali pomocou technického výkresu zhotoviť výrobok (Stolček) v určenom časovom limite z poskytnutého pripraveného materiálu, pomocou nástrojov, náradia a ďalších pomôcok.

V silnej konkurencii žiakov z ôsmich krajov Slovenska vybojovali naši žiaci bronzovú medailu. Úspešných žiakov na súťaž pripravovala pani učiteľka  Mgr.Zita Kochanová, ktorá chlapcov pripravovala od školského kola, cez okresné a krajské kolá..