Pokyny k zápisu do 1. ročníka ZŠ

Zápis do 1. ročníka pre školský rok 2021/2022.

V súlade s § 19 a 20 zákona č. 245/2009, Z.z o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a VZN č. 451 sú zákonní zástupcovia dieťaťa povinný prihlásiť dieťa na plnenie povinnej školskej dochádzky.

Zápis detí do 1. ročníka, nar. od 1. 9. 2014 do 31. 8. 2015 a detí s odložením začiatkom povinnej školskej dochádzky v dôsledku situácie so šíriacim sa koronavírusom bude prebiehať nasledovne:

• Vyplnenie elektronickej prihlášky na webovej stránke školy
  • Prezenčná forma zápisu bez osobnej prítomnosti dieťaťa bude prebiehať v škole zriadenej mestom Trnava v dňoch 8. a 9. apríla od 9. 00 do 17. 00 hodiny
  • Ďalšou možnosťou je vyplnenie formulára, ktorý si rodič môže vyzdvihnúť v škole, vyplniť doma a podľa pokynov odovzdať

Usmernenie k prvej forme zápisu :

Základná škola zverejní na svojej webovej stránke online prihlášku, ktorá bude dostupná od 1. 4.2021 do 9. 4. 2021 . Samotné vyplnenie online prihlášky nie je postačujúce. Vypísanú prihlášku treba vytlačiť podpísať od oboch zákonných zástupcov a oscanovanú poslať na mail školy : sekretariat@zsspartaktt.edu.sk, alebo vhodiť do poštovej schránky školy. Treba poslať aj čestné vyhlásenie :cestneho_vyhlasenie.docx podpísané oboma zákonnými zástupcami. Z dôvodu  bezpečnosti a ochrany zdravia odporúčame túto formu zápisu.

Usmernenie k druhej forme zápisu :

Ak musíte z dôvodu rôznych technických alebo iných príčin vykonať osobne zápis dieťaťa, je nutné, aby ste dodržali všetky bezpečnostné pokyny ( preukázať sa negatívnym testom, nie starším ako 7 dní, zakryté horné dýchacie cesty respirátorom, priniesť si vlastné pero, použiť rukavice, dodržiavať dostatočný odstup). Zápis sa vykoná bez osobnej prítomnosti dieťaťa a bude prebiehať v dňoch od 8. do 9. apríla od 9. 00 do 17. 00 hodiny

Usmernenie k tretej forme zápisu :

Formulár a čestné vyhlásenie si rodič vyzdvihne v škole zoberie domov, vyplní, a prinesie vyplnené – dátum 8. a 9. apríla od 9. 00 do 17. 00 hodiny

Odklad školskej dochádzky :

Ak zástupca požiada o odklad začiatku plnenia povinnej školskej dochádzky, súčasťou žiadosti zákonného zástupcu ktorým je : odporučenie od všeobecného lekára pre deti a dorast a odporučenie príslušného  CPPPaP, CŠPPaP sa nebude pri zápise vyžadovať, ale zákonný zástupca ich doručí dodatočne najneskôr do štyroch týždňov od skončenia mimoriadneho prerušenia školského vyučovania.

Dieťa so ŠVVP : Zákonný zástupca dieťaťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami doloží vyjadrenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie do vydania rozhodnutia o prijatí do základnej školy, najneskôr do 15.6.2021