Oznam k vzdelávaniu od 1.6.2020

Vážení rodičia,

po zistení záujmu o vyučovanie Vašich detí ZŠ a MŠ  od 1. 6. 2020 máme pripravené priestory školy na vyučovanie za sprísnených hygienických požiadaviek. Žiaci budú prichádzať do školy cez hlavný vchod a vchod pre 1.stup. školy podľa zverejneného rozvrhu príchodov podľa jednotlivých ročníkov.

Všetkým žiakom bude skenovaná telesná teplota bezdotykovými teplomermi. Následne si žiaci vydezinfikujú ruky. Vstup rodičov a cudzích osôb do priestorov školy bude zamedzený. Každý žiak resp. rodič žiaka je povinný odovzdať vyplnený formulár, ktorý sa dotýka zdravotných prejavov žiaka. môžete ho nájsť tu : cestne_vyhl.docx. Bez uvedeného vyhlásenia sa žiak nebude môcť zúčastniť vyučovacieho procesu.

Vyučovanie v 1. až 5. ročníku sa bude uskutočňovať podľa upravených rozvrhov. Stravovanie bude zabezpečované v školskej jedálni bez prítomnosti ďalších stravníkov a za prísnych hygienických opatrení.

Čas strávený v škole využijeme na vzdelávanie žiakov podľa platného ŠkVP.  Žiaci budú konečne v kontakte s vyučujúcimi a svojimi spolužiakmi. Výchovno-vzdelávací proces bude prebiehať v triedach, v areáli  školy. Našim cieľom je menej tradičnými formami vyučovania pripraviť žiakov na úspešný  postup do vyššieho ročníka.

Pedagógovia našej školy budú rešpektovať rozdiely vo vedomostiach a zručnostiach žiakov. Písomné a ústne skúšanie sa v klasickej podobe nebude realizovať vôbec, iba nezáväznou formou  na báze dobrovoľnosti v prípade záujmu žiakov získať pozitívne ohodnotenú prácu do svojho portfólia. Žiaci môžu prísť do školy bez obáv, že budú skúšaní alebo hodnotení z niečoho, čo doma nezvládli, nepochopili alebo už zabudli. Práve teraz vznikne priestor na dodatočné vysvetlenie učiva.

V ostatných ročníkoch bude pokračovať dištančná forma vzdelávania.

Viac informácii získate z dodatku k organizačnému poriadku : Dodatok

Mgr. Lýdia Gašparovičová