Hodnotenie žiakov

Škola bude pri hodnotení žiakov postupovať podľa usmernenia ministra školstva

Zásady hodnotenia

Priebežné hodnotenie sa počas prerušeného vyučovania v školách nerealizuje formou klasifikácie.

Pri priebežnom aj záverečnom hodnotení sa prihliada predovšetkým na osobitosti, možnosti a individuálne podmienky na domácu prípravu počas prerušeného vyučovania v školách.

Riaditeľka oznamuje neklasifikovanie všetkých výchovných predmetov, keďže v čase prerušeného vyučovania neumožňujú naplniť ciele predmetu kvalitnou/ plnohodnotnou realizáciou.

Získavanie podkladov na hodnotenie:

Žiakom budú aj naďalej zasielané zadania na vypracovanie prostredníctvom edupage, ktoré budú tvoriť portfólio prác žiaka. Budú podkladom pri jeho záverečnom hodnotení. Vypracované zadania budú učiteľmi hodnotené slovne alebo percentuálne. Budú prebiehať online hodiny. Rušia sa predpísané kontrolné písomné práce, slohy, laboratórne práce. Žiak nemôže byť hodnotený z predmetov stupňom prospechu nedostatočný.