Výchovný koncert

Minulý týždeň sa žiaci druhého stupňa zúčastnili online výchovného koncertu pod názvom ,,Trendsetter“. Koncertom nás sprevádzali traja milí hudobníci. Prostredníctvom pútavého rozprávania, piesní a videí sme sa mohli na chvíľu zastaviť a porozmýšľať ako vnímame náš online svet, to ako negatívne na nás dokážu vplývať sociálne siete a ako veľmi nás dokážu zraniť  komentáre iných.

Naši šikovní piataci sa naučili pieseň, ktorá zaznela na tomto koncerte. V piesni je skrytý návod ako sa stať ,,Trendsetterom“- teda takým človekom, ktorý mení svet k lepšiemu, hľadá nie online, ale skutočnú pravdu a iní ho nasledujú. Všetci chceme žiť v dobrom svete. Nebojme sa použiť úsmev   a láskavé slová,  ten recept na tmu.

Keď pravdy niet, do tmy sa valíš hneď,

iba pár viet, stačí a zničíš sa hneď,

tak daj to preč, veď zopár milých viet,

stačí len zopár slov, aby si nescvokol.

Chcem pekný svet,

nech bratia sestry sme hneď.

Keď zopár viet milých vysloviť vieš,

keď pravdy niet, do tmy sa valíš svet.

Mám recept na tmu, liek,

dobro zmeniť ťa vie.

Video si môžete pozrieť tu : video-_5ci_piesen_z_koncertu_1.mp4